вівторок, 29 січня 2019 р.

Сьогодні на урок.

Відео "Алжир, Оран 2016р.": А.Камю Чума", 11кл..



А.Камю "Чума": персонажі / Іч., 11кл..



Кіноверсія роману А.Камю "Чума", 11кл..



Відео: О.Грін "Пурпурові вітрила"/ передбачення Егля, І ч., 7кл..




Відео: О.Грін "Пурпурові вітрила"/ розмова вуглята та Ассоль, ІІІ ч., 7кл..


Відео: М.Твен "Пригоди Тома Сойєра"/ зустріч Тома і Гека, VІч., 5 кл..


понеділок, 28 січня 2019 р.

Освітній проект "EdCamp Ukraine" 2019р..

     З початком нового 2019 р. продовжує діяти освітній проект "EdCamp Ukraine".     

26.01.19р. відбувся магістральний міні-edcamp  Stryzhavka "Як навчати покоління Z"

 (с. Стрижавка, Вінницька обл.) та афілійований міні-edcamp  Mariupol "Просвіта батьківства "Простір рівних"" (м. Маріуполь, Запорізька обл.). 

     На часі 02.02.19р. магістральний міні-EdCamp Mukachevo "Як повернути довіру до школи" ( м. Мукачево, Закарпатська обл.).

     До вашої уваги розмова з координаторкою магістрального міні-EdCamp Mukachevo Оксаною Томищ, учителем зарубіжної літератури.


неділя, 27 січня 2019 р.

Вебінар «Колір попелу: війна, спогад і біль».

     1 лютого о 19.00 відбудеться вебінар Богдана Сторохи «Колір попелу: війна, спогад і біль».

     Тема вебінару об’єднує трьох авторів – Брехта, Белля, Целана – через чию творчість тема війни в літературі розкривається особливо виразно.
       Що робити із цими складними текстами, як перейти від базового розуміння «того, що зображено» до більш глибокого проникнення в твори, щоб врешті решт дійти до відповіді на питання: чому потрібно знати ці тексти і чому вони настільки важливі, що без них не можна бути людиною - це і буде предметом вебінару.
     Ведучий вебінару: Богдан Стороха – кандидат філологічних наук, викладач, перекладач, кіноблогер.
       Детальніше за посиланням: 

середа, 23 січня 2019 р.

Терміново !!!

     10 клас !!! 24.01.19р. та 25.01.19р.  уроки скасовані через складні погодні умови !!!  Можуть бути зміни !!! Відпочиваємо, читаємо Достоєвського "Злочин і кару".

Сучасна література

      Цьогорічна зима щедра на заметілі та хуртовини. А що ж іще робити в такі дні, якщо не читати книжки? 
      До вашої уваги роман сучасної французької письменниці Аньєс Мартен-Люган "Щасливі люди читають книжки і п'ють каву". Це сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня вчиться заново жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на "до" і "після", про самотність, надію, любов і віру в себе.
      На перший погляд може здатися, що роман суто жіночий...Та хіба тільки жінки втрачають коханих, рідних та близьких? Хіба тільки жінкам інколи здається, що земля розверзається під ногами? Ця книга допоможе будь-кому знайти міцний грунт під ногами у важких життєвих обставинах або навпаки цінувати те, що маєш...
     То ж відчуйте себе щасливими людьми, які "...читають книжки і п'ють каву" !!!

вівторок, 22 січня 2019 р.

Терміново !!!

10 клас !!! 23.01.19р. уроки скасовані через складні погодні умови, що наближаються !!! Відпочиваємо, читаємо Достоєвського "Злочин і кару".

Сьогодні на урок.

А.Камю: відеобіографія, 11 кл..



А.Камю: буктрейлер до роману "Чума", 11 кл..



О.Грін: відеобіографія, 7 кл..



О.Грін: буктрейлер до повісті-фейєрії  "Пурпурові вітрила ", 7 кл..



Колаж "Художня деталь": М.Твен "Пригоди Тома Сойєра", 5 клас.


неділя, 20 січня 2019 р.

Терміново !!!

 10 клас !!! 21.01.19р. уроки за розкладом по 30 хв. через проблеми з отопленням !!! Явка обов'язкова !!! Ліза, за тобою газета "Вісті тижня" !!!

субота, 19 січня 2019 р.

четвер, 17 січня 2019 р.

Сьогодні на урок

Пазл "Лексика", 5 класс.
preview16 pieceЛексика
Відео: М.Твен, 5клас.

/Ілюстративний додаток до підручника О.Ніколенко "Зарубіжна література", 5кл./.



Колаж "Художня деталь": Б.Брехт "Життя Галілея", 11 клас.


неділя, 13 січня 2019 р.

Леся Сич: "Вебінар як ефективна форма самоосвіти".

   
 "З розвитком Всесвітньої Мережі Інтернет людство отримало безліч унікальних можливостей та умов для віртуального навчання та спілкування. Сьогодні вебінари стають найпопулярнішою формою дистанційного інтерактивного навчання серед освітян. 
       ...Для чого проводять вебінари?
Вебінари дуже схожі на звичайні семінари і під час їх проведення досягаються певні цілі. По-перше, вебінар використовується для навчання, підвищення кваліфікації, обміну досвідом та освоєння різних навчальних програм, які учитель зможе використати у підготовці до уроків чи безпосередньо на уроці. По-друге, часто метою вебінару є звичайна конференція, на якій учасники отримують можливість послухати виступи ораторів і обговорити їх згодом. Такий захід і називається Веб-конференція.
     ...Переваги вебінарів
З появою вебінарів у нас з’явилася можливість навчатися і спілкуватися з колегами, не виходячи з дому. Нема потреби їхати за десятки чи сотні кілометрів, витрачати час і кошти на дорогу, номер в готелі і харчування, покидати основне місце роботи та сім’ю. А головне – ви можете обирати саме ті теми, які вас цікавлять. За допомогою вебінарів можна займатися самоосвітою вдома за чашкою гарячої кави чи запашного чаю. Глядачі вебінару можуть знаходитися в різних містах або навіть країнах. Бути присутнім на вебінарі ви можете, знаходячись у зручному для вас місці – на відпочинку, вдома або в школі. За день до події редакція журналу завбачливо надсилає лист із нагадуванням про участь у вебінарі. Та якщо ви все ж запізнилися, до прямої трансляції можна приєднатися в будь-який момент. Життя вносить корективи, тому буває таке, що немає можливості подивитися вебінар у прямому ефірі. І це не біда, адже всі учасники вебінарів отримують відеозапис, який можна переглянути в зручний час. Слід пам’ятати, що пряма трансляція має свої переваги – спілкування в чаті, яке часто досить цікаве і дає змогу зануритися в атмосферу інтерактиву. Крім цього, вартість вебінарів дешевша, ніж вартість навчальних курсів чи тренінгів, оскільки не потрібно платити за оренду приміщення і використання спеціального обладнання. Значна перевага участі ще й у тому, що кожен глядач отримує сертифікат із зазначеною кількістю годин. Також у подарунок учасники отримують презентацію, яку спікер готує для свого виступу, часто ще додатково цікаві розробки. Упродовж кількох робочих днів після вебінару організатор надсилає на електронну пошту кожному учаснику сертифікат, який ви самостійно роздруковуєте, якщо є потреба. 
     Недоліки вебінарів

Як би не старався лектор, але під час вебінару не досягається такий же емоційний зв’язок, як під час живого спілкування. А це досить важливий аспект, від якого залежить ефективність навчання.
На жаль, наразі ще значна частина вчительства з осторогою ставиться до сучасних технологій, в тому числі до їх використання з ціллю самоосвіти. Хоча у всьому світі давно доведено ефективність застосування вебінарів в освіті..."

     

четвер, 10 січня 2019 р.

#Мрії: школярів запрошують до участі в літературному конкурсі.

Про що мріє ваш персонаж? Напишіть невелике оповідання та надсилайте його для участі у конкурсі.
Ви відчуваєте творчий порив і бажання писати? Не зволікайте і беріть участь конкурсі оповідань, організатором якого є альтернативна школа I-III ступенів Dream School та змагайтесь за перемогу. 
Детальніше про літературний конкурс тут.


середа, 9 січня 2019 р.

“Як любити дитину”: 10 заповідей Януша Корчака для батьків.


  • 1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
  • 2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той – третьому, і це незворотний закон подяки.
  • 3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й пожнеш.
  • 4. Не стався до проблем дитини звисока. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений – її життя таке ж складне, як і твоє, а може й складніше.
  • 5. Не принижуй!
  • 6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
  • 7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
  • 8. Дитина – це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не тільки плід з плоті і крові. Це – та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це – розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, але і душа, яка дана на зберігання.
  • 9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.
  • 10. Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею – радій, бо дитина – це свято, яке поки що поруч.