пʼятниця, 30 березня 2018 р.

Вебінар «STEM-освіта на уроках літератури: особливості впровадження».

     4 квітня о 19.00 креативний та корисний вебінар для вчителів-словесників  «STEM-освіта на уроках літератури: особливості впровадження».

Усі учасники отримають сертифікат та відеозапис вебінару. Вебінар проведе для Вас Світлана Дячок, вчитель-методист української мови і літератури та зарубіжної літератури Колиндянської ЗОШ Тернопільської області.

На вебінарі Ви дізнаєтеся:
- про існування декількох моделей STEM-освіти та їх особливості; 
- як STEM-середовище розвиває не лише критичне мислення, а й креативне, перш за все. Чому це так важливо для успішного працевлаштування випускників; 
- через яку діяльність найефективніше впроваджувати STEM на уроках літератури та багато іншого.
Відеозапрошення ведучої:

 Реєстрація за посиланням

неділя, 25 березня 2018 р.

Вебінар «Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою Internet-сервісів».

     Годину тому була учасником безкоштовного вебінару освітнього сайту "На урок": "Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою Internet- сервісів".
    Проводила вебінар учитель математики та інформатики Полтавської гімназії №33  Наталія Кривко, яка є переможницею та учасницею багатьох конкурсів, зокрема "Учитель року", "Умію вчити", "Global Teacher Prize" 
та спікерка Міжнародних (не) конференцій EdKamp Ukraune в 2015, 2016, 2017р..
     Вебінар дійсно проведений на високому професійному рівні, дуже актуальна та цікава тема, має пряму проекцію на практичне застосування, доступно та послідовно були продемонстровані етапи роботи з сервісами: peardeck. com. та nearpod. com..
    Крім сертифікату, чекаю на презентацію до вебінару, приємно вразило те, що участь у такому вебінарі безкоштовна, за що щиро вдячна команді освітнього сайту «На урок».

пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Освітній проект "На урок": безкоштовний вебінар.

       Освітній проект «На Урок» оголошує про проведення 25 березня о 12.00 першого безкоштовного вебінару за темою:
Лектор вебінару – Наталія Кривко, учасниця Global Teacher Prize Ukraine та спікер Міжнародних (не) конференцій EdCamp Ukraine.
         План вебінару:
  • Інтерактивні технології в навчанні.
  • Результати наукових досліджень сучасного шкільного навчання.
  • Знайомство та інструкція по роботі з сервісом peardeck.com.
  • Можливості та особливості роботи з сервісом nearpod.com.
       Учасник вебінару отримує свідоцтво, в якому, окрім основної інформації, зазначається кількість прослуханих годин. Додатково надається презентація та відеоматеріали трансляції вебінару.
Аби взяти участь та отримати свідоцтво, необхідно попередньо зареєструватися за посиланням:
https://naurok.com.ua/webinar/interaktivni-tehnologi-v-osviti-zaluchaemo-uchniv-u-proces-navchannya-za-dopomogoyu-internet-servisiv

четвер, 22 березня 2018 р.

Як писати есе.

Есе (від франц. essai – спроба, проба, нарис) – прозаїчне висловлювання невеликого об’єму і вільної композиції, що виражає індивідуальні враження і міркування з конкретного приводу або питання і свідомо не претендує на вичерпну відповідь.
Пам’ятайте! Обираючи жанр есе, ви можете дозволити собі бути суб’єктивними, зосередитися на частковому, а не на головному, висловлювати спірні міркування, наводячи мінімум доказів, але, з іншого боку, саме це може бути і небезпечним – уявна легкість — пиши собі, як бажаєш. Але зовсім не факт, що ваш твір вийде оригінальним та цікавим.
Прийомів для написання успішного есе існує багато. Ось деякі з них.
 Ефектний початок – вступ, дуже важливий елемент твору. Читач визначає для себе, чи варто йому читати ваше есе. Для початку есе існує кілька підходів.
1. Стандартний (найпоширеніший). Необхідно відповісти на шість запитань: хто, що, коли, де, чому і як. Відповіді на ці запитання дадуть змогу читачеві зрозуміти, чого йому очікувати.
2. Несподіваний – це може бути що завгодно, але читач повинен бути здивований або шокований.
3. Дієвий — зображення самого процесу, а причини й наслідки випливуть далі. Цей підхід зручний для коротких есе.

4. Авторитарний – пропонує інформацію в наказовому тоні, щоб створити враження упевненості автора тільки в собі.

5. Інформативний — читач одразу отримує інформацію про те, що буде далі у творі.

6. Цитатний – вдало підібрана цитата одразу привертає увагу читача (не рекомендується використовувати прислів’я і кліше — це банально).

7. Діалоговий – з одного боку, такий початок стимулює читача як учасника діалогу, з іншого, – це може бути просто потік думок з риторичними запитаннями.

• Хронологія есе – послідовність подій (але не зациклюйтесь на часі ~ есе може вийти нудним). Просто згадуйте час. Не намагайтесь у дрібницях описувати все, що відбувалося в певний період.

• Оповідання — дія або історія, що триває до самого кінця есе, в якій підкреслюються якості, можливості або знання, пов’язані з темою вашого есе.
• Опис – характерною рисою такого есе є яскрава образність твору, що підтверджується багатою мовою, і цікаві деталі, які залишають читача довгий час під враженням.
• Порівняння – в основному цей прийом використовується щодо питання, за яким потрібно описати, наприклад, досвід або невдачу.
• Фінальні компоненти – останні абзаци (абзац) мають завершувати вашу думку і залишити в пам’яті читача яскравий слід.

понеділок, 19 березня 2018 р.

Вебінар Олени Ревнивцевої: післяслово.

      Вебінар Олени Ревнивцевої "Як не стати занудою на уроці" переглядала в запису через брак часу. Відсутність якісного звуку, безумовно, вплинуло негативно на сприйняття проблеми, яка була порушена автором вебінару. 
     Проте позитивним моментом у вебінарі є те, що Олена Ревнивцева переймається проблемою актуальної діяльності методичної служби, розкриває на практично змодельованих запитаннях, як змінити текстоцентричну парадигму вивчення зарубіжної літератури на читацькоцентричну. 
     Особисто мені сподобався методичний прийом "Вау-зона", запропонований методистом-практиком.
     Крім авторської презентації Олени Ревнивцевої "Як не стати занудою на уроці?", традиційним подарунком за участь у вебінарі стала електронна версія журналу "Зарубіжна література в школах України" №3, 2018р..
     

субота, 17 березня 2018 р.

Зустріч з високим мистецтвом.


             Зустріч з високим мистецтвом !!!

     Третій рік поспіль березень дарує мені в Кременчуці зустріч з високим мистецтвом танцю, яке щиро демонструє Національний балет Грузії «Сухішвілі». Кожен танець випромінює надзвичайну енергію, енергію життя, енергію боротьби, енергію сили духу, енергію людського злету , енергію пристрасті!!!

     Але найбільше мене зачаровує танець «Самаіа», який є шаною неповторній цариці Тамарі, за часів правління котрої Грузія стала  сильною, багатою, православною державою.

     Надзвичайний професіоналізм, неперевершений артистизм, розмаїття та високий естетизм костюмів, витончена шляхетність виконавців достеменно передають неповторний колорит Грузіїї.
 То ж якщо ви не були жодного разу на концерті «Сухішвілі», наступного разу відкладіть свої справи і подаруйте собі феєрію вражень !!! Це незабутньо !!!
Відео: Національний балет "Сухішвілі".


Відео: "Сухішвілі", танець "Самаіа".



субота, 10 березня 2018 р.

Вебінар Олени Ревнивцевої.

Дорогі вчителі!
 Запрошуємо вас на надзвичайно цікавий вебінар «ЯК НЕ СТАТИ ЗАНУДОЮ НА УРОЦІ», який проведе для вас Олена Ревнивцева, завідувач лабораторії гуманітарних дисциплін Кіровоградського ОІППО, методист Кіровоградської області. 
Вебінар відбудеться 14 березня о 19.00
Після вебінару ви отримаєте СЕРТИФІКАТ, ЗАПИС ВЕБІНАРУ, ПОДАРУНОК та ПРЕЗЕНТАЦІЮ. 
Олена Володимирівна також проведе для вас онлайн-конкурси. Переможці отримають 50% знижки на будь-який наш наступний вебінар.
Реєструйтеся, будь ласка, за посиланням!
https://room.etutorium.com/…/417404755f93b3f28682f7db5f93b3…

четвер, 8 березня 2018 р.


Свято Весни...

Ранок прийшов з туманом, зі сподіваннями на гарний день, адже сьогодні 8 Березня...Не вдаючись в подробиці, хтось і колись вирішив цього дня відзначати жіночий день, свято жінки А чого б і ні? Хіба ми, жінки , не заслуговуємо на це?
Звичайно, що заслуговуємо...То ж я бажаю всім нам провести 
надзвичайно сьогоднішній день.
Дорогі мої дівчата-україночки, вітаю вас всіх зі святом Весни !Хай настрій на сьогоднішній день вам налаштує ранкова кава, з ароматом якої ви відчуєте подих весни, так весни! Ще лежить сніг, але весна вона вже скрізь: у повітрі, у небесній блакиті, у наших душах! Ніжні тюльпани додадуть ніжності і у ваші душі ! Тепло рідної людини огорне спокоєм, натхненням! Кохання, гармонії у житті, шалених мрії, котрі незабаром здійсняться щиро зичу я вам !!!




субота, 3 березня 2018 р.

Таке воно життя...

      Таке воно життя: не гарне,
але не таке вже й погане....Саме так закінчується роман Гі де Мопассана "Життя". Ось і ми живемо майже за Мопассаном. Зранку почалась відлига, буденні справи в суботу, бо ми відпрацьовували за 9 березня. В обідню пору нам повідомили, що з понеділка розпочинаються весняні канікули, бо в Україні колапс з газопостачанням. Всі налаштувались на тиждень байдиків...
      Але ж як любить свій народ наша влада !!! Лягли кістками, та таки ж людей без газу не залишили !!! О 16.52 наша міністерка підписала наказ про відновлення навчання !!!
Є ще порох в наших порохівницях !!! Таки ж можемо, коли схочемо !!!
    Немає вже ні Гоголя, ні Зощенка, а вибриків у нашому житті хоч відбавляй !!! Де ж ви, сатирики сьогодення? Мабуть, всі накивали п'ятами у Польщу...